1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

KUP KOTA W WORKU

7 października, godz. 19.30

Spektakl opiera się na scenariuszu będącym teatralną adaptacją jednego z ostatnich tomów poetyckich Tadeusza Różewicza, wydanego w 2008 roku pod tym samym tytułem: Kup kota w worku (work in progress).
Konwencja spektaklu – podobnie jak forma zaproponowana w tomiku przez poetę – oscyluje między rodzajem kabaretu pełnego pastiszu, ironii i kpiny a lirycznym zwierzeniem i głęboką refleksją opartą na uważnej obserwacji rzeczywistości, refleksją dotyczącą położenia w jakim znalazł się współczesny świat, człowiek, sztuka, kultura.
Wizja kryzysu, w którym pogrążona jest nasza cywilizacja, obraz zamętu, ogłupienia i chaosu powstającego w umysłach kształtowanych przez wszechwładne i wszechobecne media oraz przez tak zwaną „kulturę popularną” wyłaniają się z kolejnych scen, w trakcie których grupa współczesnych artystów (troje aktorów i reżyser) spotyka się, by tworzyć teatr, który obudzi umysły i emocje, snując opowieść o świecie, w jakim żyjemy.To Różewicz, jakiego prawdopodobnie nie znasz… Różewicz, który zadziwi i rozśmieszy; który jednocześnie porusza umysł, emocje i uczucia. Który nas budzi.

reż. Mariusz Orski

obsada: Agata Darnowska, Grzegorz Mroziński, Adrian Rux, Michał Szpak

Spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej H. i J. Machulskich przy PO ASSITEJ w Warszawie

sala widowiskowa - spektakl i widownia na scenie / 70 min / wstęp za wejściówkami

kot 1   kot 2 kot 17

 

Źródło: www.aktorskamachulskich.pl