1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

BRAMY DO OGRODU

5 października, godz.19.00

Przedstawienie o strukturze dramatyczno-muzycznej „Bramy do ogrodu” stanowi fuzję aktorstwa, wokalu i muzyki, eksponowanych w sposób równoważny.

Poezja i proza Tadeusza Różewicza, czy Cypriana Kamila Norwida, buduje warstwę literacką dzieła, choć nie sytuuje go w kategorii impresji poetyckich. Ujęcie scenariusza w dramaturgię poprzez sylwetkę bohatera, precyzję przebiegu akcji, tworzy historię z życia…

Zmultiplikowanie postaci następuje w przekazie wokalno-aktorskim i muzycznym. Trzech artystów kreuje wielowymiarowość świata protagonisty, jego alter ego, emocje, odczucia. Muzyka z pogranicza jazzu i eksperymentu, warsztat wokalny i aktorski wykonawców, kontrują liryzm całości nie pozbawiając jej sfery szczególnego nastroju, niezwykłej siły oddziaływania.

W przedstawieniu udział biorą – jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych – Marek Bałata, wirtuoz gitary basowej w polskim jazzie – Krzysztof Ścierański oraz Igor Obłoza, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, aktor teatralny i filmowy.

Niechże zapowiedzią spektaklu „Bramy do ogrodu” będzie cytat z Tadeusza Różewicza

Co było ukryte Jest odkryte Dajemy przedstawienie Dla dorosłych i dzieci żołnierzy studentów Gospodyń domowych Dookoła stoją ludzie Przyglądają się mówią śmieją się kiwają głowami Ty przyprawiłeś sobie Rogi kły i pazury Ja język długi i ostry Ty bijesz się w piersi Połykasz noże Rwiesz łańcuchy Łamiesz moje serce Stajemy na głowach Chodzimy na rękach Kobieta i mężczyzna W jednej osobie…

sala widowiskowa / 75 min / wstęp za wejściówkami

bra