ERASMUS+ DZIĘKUJE ZA KONCERT

"Organizatorki projektu Erasmus +  z II L O w Radomsku dziękują Dyrekcji i pracownikom MDK w Radomsku  za zaproszenie i serdeczne przyjęcie grupy francusko – fińskiej na wspaniałym koncercie muzyki filmowej, który odbył się 8.10.18 r. w ramach ogólnopolskiego festiwalu Różewicz Open Festiwal. Tomik poezji Janusza Różewicza w tłumaczeniu na dwa języki obce (w tym na język angielski, który był językiem wymiany) zrobił na gościach ogromne wrażenie. Dzięki temu radomszczański festiwal miał charakter nieco międzynarodowy. Goście byli zachwyceni rozmachem i organizacją tak dużego przedsięwzięcia"

                                                                                         Dziękujemy  Anna Smendowska Mariola Latała Natalia Król

 DSC3732

WSPOMNIENIA O STANISŁAWIE RÓŻEWICZU

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 4 października 2018 odbyło się spotkanie poświęcone Stanisławowi Różewiczowi. O reżyserze opowiadali Marcin Filipowicz – animator kultury i Piotr Śmiałowski – dziennikarz, którzy znali go prywatnie i zawodowo. Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu  „Głos z tamtego świata” Stanisława Różewicza.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
DSC 8749 DSC 8750 DSC 8751 DSC 8752

MURAL JANUSZA RÓŻEWICZA

5 października 2018 Miejski Dom Kultury w Radomsku oficjalnie odsłonił mural poświęcony Januszowi Różewiczowi. Mural został wykonany na budynku przy ul. Kościuszki 13 przez Iwonę i Marcina Wilkoszewskich oraz Cypriana Łukasika w ramach projektu „Wyśniona, wywalczona, wreszcie Niepodległa” z Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Mural to czwarte dzieło poświęcone twórczości Braci Różewiczów.

„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

DSC 8754 DSC 8756 DSC 8765 DSC 8773

„ZAWSZE FRAGMENT” - OTWARCIE WYSTAWY TERESY KĘPOWICZ

5 października 2018 odbył się wernisaż wystawy malarstwa „Zawsze fragment” Teresy Kępowicz w ramach Różewicz Open Festiwal. Autorka zestawiając obrazy z wierszami przypomina o silnych więziach Tadeusza Różewicza z Karkonoszami.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

DSC 8792 DSC 8794 DSC 8795

SKĄD SIĘ BIERZE ZŁO? - CZYTANIE

Na pytanie „Skąd się bierze zło?” próbowali odpowiedzieć artyści Sceny Poezji szukając odpowiedzi w utworach Tadeusza Różewicza. Czytanie w reżyserii Małgorzaty Wesołowskiej odbyło się 5 października 2018 w ramach Różewicz Open Festiwal.

Organizatorem Różewicz Open Festiwal jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

DSC 8799  DSC 8800 DSC 8801 DSC 8802