1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

materiał z festiwalu 2015

WARSZTATY FILMOWE Z PAWŁEM WOLDANEM

VII edycji Różewicz Open Festiwal towarzyszyły dwudniowe warsztaty filmowe,które odbyły się 13 i 14 czerwca 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Zajęcia prowadził Paweł Woldan – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, przy współpracyz Jerzym Rudzińskim – operatorem, montażystą, wykładowcą na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Radomszczańska młodzież poznała najważniejsze etapy produkcji filmowej, sposób doboru środków filmowych i fachową terminologię. Podczas warsztatów, uczestnicy analizowali pod względem technicznym i treściowym fragmenty z polskich filmów dokumentalnych, m.in. zobaczyli kilka filmów Pawła Woldana.

W czasie praktycznych ćwiczeń, młodzież wcielając się w rolę scenarzysty, reżysera, aktora i operatora, wspólnie pracowała nad powstaniem etiudy filmowej inspirowanej twórczością Stanisława Różewicza i hasłem przewodnim festiwalu: „Długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie”. Efekty pracy pasjonatów X Muzy już wkrótce będzie można zobaczyć na ekranie Kina Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

 

DSC06018 DSC06021 DSC06030 DSC06036