1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

Materiały z festiwalu 2011

Filmy dokumentalne Andrzeja Sapiji

Andrzej Sapija był gościem Różewicz Open Festiwal. W Miejskim Domu Kultury odbyła się projekcja dwóch filmów reżysera: „Poeta emeritus” i „Różewicz w teatrze”.

"Poeta emeritus" prezentowany 9. października to pogodna opowieść o przemijaniu i starości, w której występuje Tadeusz Różewicz oraz krąg najbliższych i najważniejszych dla niego osób żona, synowie a także przyjaciele Ryszard Przybylski i Mieczysław Porębski.

Projekcja „Różewicz w teatrze” odbyła się 10 października. Po pokazie filmu reżyser spotkał się z młodzieżą. Podczas rozmowy przybliżył szczegóły swojej współpracy z Tadeuszem Różewiczem. Zachęcił również przybyłych na spotkanie uczniów do sięgnięcia po utwory tego znakomitego autora i obserwatora pochodzącego z Radomska.

Andrzej Sapija jest reżyserem filmów dokumentalnych, autorem obrazów poświęconych sztuce, literaturze współczesnej, również filmów o aktualnych problemach oraz historii najnowszej. Jest również twórcą spektakli Teatru Telewizji. Dokumenty, które poświęcił Tadeuszowi Różewiczowi to Tadeusz Różewicz, Różewicz w teatrze, Różewicz we fragmentach, Poeta emeritus.

DSC07807DSC07811DSC07814