1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

Materiały z festiwalu 2016

Konkurs 2016

FINALIŚCI KONKURSU POETYCKIEGO

W imieniu Jurorów, Organizatora i Partnera VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza, miło nam Państwa poinformować o wynikach I etapu konkursu.

W I etapie konkursu wzięło udział 128 autorów z Polski i m.in. ze Stanów Zjednoczonych, z Anglii, Niemiec i Belgii, z których Jury w składzie: Bohdan Zadura - przewodniczący, Dorota Koman i Ireneusz Kaczmarczyk, wybrało 6 finalistów, zapraszając ich do II etapu poetyckich zmagań. Sześciu uczestników zdyskwalifikowano, ponieważ nie spełnili oni warunków formalnych regulaminu.
Uroczysty finał i wyłonienie laureata odbędzie się 8 października 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas Różewicz Open Festiwal Radomsko 2016. Nagrodą dla zwycięzcy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza jest druk debiutanckiego tomu poetyckiego.

Do II etapu konkursu przeszli autorzy ukrywający się pod godłami:

1. Kobiałka (zestaw nr 27)
2.
ULUBIENIEC CEZARA (zestaw nr 36)
3.
Zlepy cynamonowe (zestaw nr 60)
4.
MODARS (zestaw nr 96)
5.
MARKÉTA (zestaw nr 105)
6.
PINIA (zestaw 127)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom I etapu i dziękujemy wszystkim poetom, którzy wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza.

Organizatorem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego jest Miejski Dom Kultury w Radomsku, a partnerem Miasto Radomsko.