obrazek
obrazek

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na tegoroczny „Różewicz Open Festiwal” – ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną: „Online”. To będą trzy wyjątkowe radomszczańskie spotkania z twórczością braci Różewiczów.

Festiwal rozpoczniemy panelem dyskusyjnym „3 x Różewicz”. Gośćmi Jolanty Dąbrowskiej będą: Aleksandra Kędra, Monika Nowak oraz Beata Anna Symołon. Online połączymy się z Katarzyną Adamalą, Joanną Lisiewicz, Barbarą Osterloff oraz Julią Różewicz – wnuczką Tadeusza Różewicza i Wiesławą Różewicz – żoną Tadeusza Różewicza.

W drugim dniu Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa widowisko słowno-muzyczne z udziałem światowej sławy jazzmana Michała Urbaniaka. Na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpią radomszczańscy muzycy oraz zaproszeni goście.

Na zakończenie Festiwalu Agnieszka Kuligowska, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku, zabierze Państwa w niezwykłą podróż ulicami naszego miasta – w podróż śladami braci Różewiczów.

Na naszej festiwalowej stronie www.rozewiczopen.pl umieszczone są wypowiedzi gości oraz niepublikowane nagranie z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w naszym mieście. Zapraszamy również do Studia Festiwalowego, oczywiście online, z nadzieją na bezpośrednie spotkanie w przyszłym roku.


Krzysztof Zygma

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Studio Festiwalowe 9.10.202
STUDIO FESTIWALOWE 10.10.2020
STUDIO FESTIWALOWE 11.10.2020
Michał Urbaniak zaprasza na widowisko słowno-muzyczne 3xRóżewicz